پیچ‌ خشکه 8.8 انواع مختلفی دارد که هرکدام از آن‌ها باتوجه به خصوصیات و ویژگی‌هایی که دارند در کاربردهایی خاص مورد استفاده قرار می‌گیرند.

طبق استاندارد جهانی قطعه ها پیچ خشکه بطور نیم رزوه(din931) و تمام رزوه(din933) تولید و بکار گرفته میشود

یکی از انواع پیچ‌های پرکاربرد، پیچ گرید 8.8 است. این پیچ از فولاد بور با کربن متوسط ساخته می‌شود که ویژگی بارز آن استحکام کششی بالای آن است. از آنجا که برای بسیاری از افراد این سوال پیش می‌آید که پیچ 8/8 یعنی چه؟ در این مقاله به این موضوع خواهیم پرداخت. یکی از نکاتی که شما باید آن توجه کنید خرید پیچ 8.8 باکیفیت است.

 

 

 

 

 

مزایای پیچ خشکه:

همانطور که در مقدمه گفتیم بارزترین ویژگی پیچ 8.8 استحکام کششی بالای این پیچ است بطوری که نام گذاری آن هم از همین ویژگی نشات می‌گیرد.

مشخصات فنی پیچ 8.8

منظور از پیچ 8.8 در واقع استحکام کششی پیچ 8.8 و استحکام تسلیم آن است. اولین عدد مقاومت کششی پیچ 8.8 است. در این حالت 8 * 100 یا 800 مگاپاسکال خواهد بود. عدد بعدی استحکام تسلیم را به عنوان یک درصد مقاومت کششی نشان می دهد. در این پیچ استحکام تسلیم 80 درصد استحکام یا مقاومت آن است که در این حالت  800 * 80 یا 640 مگاپاسکال خواهد بود. باید بگوییم که استحکام کششی خاصیت ماده است و از ابعاد پیچ مستقل است بطوریکه یک پیچ با قطر 4 میلی‌متر و یک پیچ با قطر 20 میلی متر مقاومت کششی یکسانی دارند، اما پیچ بزرگتر قادر به تحمل بار بیشتر است.

آچار خوره پیچ های شش گوش نسبت به سایز پیچ ها طبق استاندارد متغیر می باشد که در جدول زیر میتوانید آچارخوره پیچ ها نسبت به سایز مطالعه کنید